Мажите со оваа крвна група се најдобри љубовници

Ново истражување откри дека мажите со крвна група А, Б или АБ имаат до четири пати поголема веројатност да страдаат од импотенција или еректилна дисфункција отколку мажите со крвна група 0.

Резултатите се посебно значајни бидејќи се проценува дека повеќе од половина од сите мажи имаат крвна група А, Б или АБ, а едвај 40% од мажите група 0.

Научниците кои дошле до ова откритие велат дека е поткрепено и од претходни истражувања кои покажуваат дека крвната група влијае и на ризикот од развој на срцеви заболувања.

Се чини дека најдобрите љубовници во светот се раѓаат со 0 крвна група. Нивниот карактер е таков што попрво би си го скратиле задоволството себеси во целост за целосно да го достигнат посакуваното ниво во очите на партнерот.

Луѓето со крвна група 0 добро се снаоѓаат во ситуации кои бараат исклучително логично размислување. Тие се оптимисти, одговорни и совесни. Но, имаат и слаби точки, а тоа се стрес и досада,

Адреналинот е тоа што ги прави живи, колку се поактивни толку се попозитивни.

реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Љубов и секс

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Read more

Зошто секогаш паѓаш на „лузери“?

Read more

Интересни факти за сексот кои веројатно не ги знаете

Read more

Сите женски оргазми не се исти, постојат 3 вида

Read more
 

Магазин

Славни родители кои имаат милијарди, а нема да им ги остават на децата

Читај повеќе

Најстарото дете во семејството е и најпаметно, вели науката

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешки ролни со сланина

Читај повеќе

Постојаниот стрес може да доведе до деменција, тврдат експерти

Читај повеќе

Што се случува кога ќе си легнете по јадење?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Читај повеќе

Несекојдневни и вкусни: Мафини со морков и ананас

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Зошто ви се тресат нозете по добар секс?

Читај повеќе