Мажите со оваа крвна група се најдобри љубовници

Ново истражување откри дека мажите со крвна група А, Б или АБ имаат до четири пати поголема веројатност да страдаат од импотенција или еректилна дисфункција отколку мажите со крвна група 0.

Резултатите се посебно значајни бидејќи се проценува дека повеќе од половина од сите мажи имаат крвна група А, Б или АБ, а едвај 40% од мажите група 0.

Научниците кои дошле до ова откритие велат дека е поткрепено и од претходни истражувања кои покажуваат дека крвната група влијае и на ризикот од развој на срцеви заболувања.

Се чини дека најдобрите љубовници во светот се раѓаат со 0 крвна група. Нивниот карактер е таков што попрво би си го скратиле задоволството себеси во целост за целосно да го достигнат посакуваното ниво во очите на партнерот.

Луѓето со крвна група 0 добро се снаоѓаат во ситуации кои бараат исклучително логично размислување. Тие се оптимисти, одговорни и совесни. Но, имаат и слаби точки, а тоа се стрес и досада,

Адреналинот е тоа што ги прави живи, колку се поактивни толку се попозитивни.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Љубов и секс

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Read more

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Read more
 

Магазин

Зошто е добро бебето да спие со мајката?

Читај повеќе

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Читај повеќе

Кога е време да побарате помош од психотерапевт?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе