Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Пари Сен Жермен со ремито 1:1 на гостувањето кај Стразбур во претпоследното коло од Лига 1 го освои францускиот шампионат.

Единствениот гол за парижаните го постигна Лионел Меси на асистенција на Килјан Мбапе, кој се најде во интересна ситуација пред и по натпреварот.

На загревањето пред мечот, Мбапе случајно со топка во лице удри девојка на трибините и ѝ го раскрвари носот.

Французинот веднаш притрча да провери дали е сè во ред. Потоа ја однесе до лекарската екипа каде ѝ помогнаа да го запре крварењето.

URL

Мбапе не заборави на оваа девојка ниту по натпреварот. Додека неговите соиграчи ја прославуваа титулата, тој ѝ пријде, ја прегрна, кратко разговараше со неа и ѝ подари дрес.

URL
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Фудбал

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Read more

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Read more

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе