Мбапе се прости од ПСЖ, на вечерата дојде и Макрон

Килјан Мбапе синоќа организираше проштална вечера во еден париски ресторан на која присуствуваа 250 гости, меѓу кои и претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Тој сакаше да се збогува со сите свои пријатели пред официјално да го напушти Пари Сен Жермен по завршувањето на неговиот двегодишен договор.

Најверојатно кариерата ќе ја продолжи во редовите на Реал Мадрид каде пристигнува како слободен играч и ќе биде големо засилување за „кралевите“.

Соиграчите и персоналот на ПСЖ придружувани од нивните семејства и најблиски и лични пријатели на играчот, како и други фудбалери присуствуваа на збогувањето на Мбапе со ПСЖ по седум сезони.

Неговиот последен натпревар за Пари Сен Жермен ќе биде на 25 мај во Лил во финалето на Купот на Франс против Лион, што ќе биде негов 264-ти настап за „светците“.

реклама

Фудбал

Навивач на Шкотска изведе иконска сцена од Braveheart пред стотици Германци

Read more

Словенија го освои ЕУРО 2024, ама во најдобро пиво

Read more

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Read more

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивач на Шкотска изведе иконска сцена од Braveheart пред стотици Германци

Читај повеќе
  • play_arrow

Словенија го освои ЕУРО 2024, ама во најдобро пиво

Читај повеќе

ПСЖ за 20 милиони го купи најдобриот руски голман

Читај повеќе
  • play_arrow

Далас на крилјата на Дончиќ го замрзна Бостон на -38 и ја продолжи финалната серија

Читај повеќе

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Читај повеќе

Спалети им забрани многу работи на фудбалерите на Италија

Читај повеќе

Пепе и Роналдо се најстарите фудбалери на ЕУРО 2024

Читај повеќе

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе