Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, ги откри своите размислувања за Златната топка.

Тој исто така призна дека сакал да ја гледа пресметката меѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

„Златната топка е билет за големиот свет. За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо. Бритајќи низ меморијата, можете да се сетите на Роналдињо, но овие двајца ги засенија сите со својата пресметка. Секоја година сите се прашуваа кој ќе ја добие наградата овој пат. Тоа беше неверојатно. Беше интересно да ги гледам“, го цитира Мбапе L'Équipe.

Французинот синоќа беше номиниран во најтесниот круг во изборот за Златната топка. Актуелен добитник на наградата е Лионел Меси, кој не е меѓу номинираните за годинешната награда.

реклама

Царот е гол! Русите бегаат, сојузниците го напуштаат, пријателите се зафатени со други работи

Read more

Кој е ризикот ако возите со премногу ниски вртежи?

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета

Read more

Фудбал

Касано порача: Роналдо, доста беше

Read more

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Read more

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Read more

Никој како Меси - два гола за три минути

Read more
 

Спорт

Касано порача: Роналдо, доста беше

Читај повеќе

Ѓоковиќ: Сè уште имам страст и желба да играм на највисоко ниво

Читај повеќе

Грција, Косово и Русија ја спасија Македонија: Во ЕУРО 2024 квалификациите сме во барабан 4

Читај повеќе

Федерер: На крајот изгубив буквално сѐ

Читај повеќе

Ирвинг: Одбивањето да се вакцинирам ме чинеше 100 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој како Меси - два гола за три минути

Читај повеќе

Дончиќ: Уживав во словенечкиот дрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеше бугарската химна од Јужна?

Читај повеќе