Мечка нападна чувар пред влез во Босна

Во босанскиот град Бугојно безбедносна камера сними како мечка напаѓа чувар, кој пак успешно се одбрани.

Бугојно е гратче од 15 илјади жители во централниот дел на Босна и Херцеговина. Ретко кој надвор од оваа држава слушнал за него, бидејќи и нема зошто - таму речиси ништо и да не се случува. Сѐ до сега...

Неверојатната снимка ја објави страницата Bugojno danas. Се гледа како кучиња ја бркаат мечката, по што таа се крие во влез. По кучињата притрчува чувар, тие бегаат, а чуварот изгледа загрижен за цвеќињата што животните ги испогазија, кога одеднаш мечката излегува од влезот.

Чуварот излегол без повреди од овој необичен инцидент кој сигурно долго ќе го помни.

Еден од оставените коментари под видеото вели: „Колку што гледам, на снимката е Рамиз. Човекот е спремен како НАТО, мечката добро поминала“.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Чек дис аут

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Read more

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Read more

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Read more

Урнебесно: Палаво куче истрча на терен и им ја украде топката на играчите

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Читај повеќе

Како правилно се чистат екраните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трикови за шминкање со Дејвид Бекам

Читај повеќе

Кои се најчести знаци на зголемена простата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Читај повеќе

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Читај повеќе

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Читај повеќе

Зошто годинава симптомите на алергија се полоши од вообичаено?

Читај повеќе

Дебелите момчиња често стануваат неплодни мажи, открива нова студија

Читај повеќе