Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Мечка влезе во населено место во Јапонија и повреди четири лица, по што e убиена, објави јапонската телевизија НХК.

Жител на градот Сапоро, каде оваа година треба да се одржи олимпискиот маратон и олимписката трка во брзо одење, бил прв кој во раните утрински часови ја забележал мечката на пат.

Веднаш потоа полицијата на Хокаидо напиша на Twitter дека започнала потрага по мечката.

– Ако забележите мечка, бидете многу внимателни, веднаш напуштете го подрачјето и јавете се на 110, предупреди полицијата.

На снимките  се гледа како мечката трча низ улица, преминува една сообраќајница и гребе на влезната врата од касарна, а потоа бега.

URL

Полицијата подоцна соопшти дека мечката нападнала тројца мажи, од кои еден е потешко повреден, и една 80-годишна жена. Двајца мажи од локалното ловечко друштво ја застрелале мечката во близина на аеродромот Сапоро. 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Чек дис аут

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more

Тинејџерка тргнува на пат околу светот со авион, сака да сруши рекорд

Read more
 

Магазин

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе