Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Репрезентацијата на Русија со победата против Шпанија ја воведе Србија во четвртфиналето на Дејвис купот. Пресуди даблот во кој Карацев и Рубљов по пресвртот ги совладаа Лопес и Гранољерс.

Данил Медведев ѝ понесе победа на Русија бидејќи во сингл беше подобар од Карењо Буста. По натпреварот, вториот рекет во светот беше одлично расположен. На прашањето дали заслужил вечера од Ѓоковиќ, Русинот одговори:

„Ќе видиме. Нема да одиме на вечера додека трае турнирот во Мадрид, но кога ќе заврши – зошто да не“, истакна Медведев.

Србија и Русија можат да се сретнат во финалето. Србија во четвртфиналето ќе игра со Казахстан, а Русија против Шведска.

Доколку Србија победи, ќе играат со подобриот од мечот Италија-Хрватска, а Русите ќе играат со победникот од мечот Велика Британија и Германија.

URL
реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Тенис

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Read more

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Read more

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе
  • play_arrow

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Читај повеќе

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Читај повеќе

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Читај повеќе

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Читај повеќе

Жиру: Бев во право кога го одбив Јуве за Челси

Читај повеќе