Медведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Откако на 12 април доби позитивен тест на коронавирус, Русинот Данил Медведев ќе го пропушти Мастерсот во Монте Карло.

„Разочаран сум што нема да играм во Монте Карло. Мојот фокус сега е насочен кон закрепнување и сакам што побрзо да оздравам и да се вратам во игра“, вели Медведев.

Русинот сега е префрлен во изолација и ќе биде под третман и надзор на медицинскиот тим на турнирот и на АТП.

По објавувањето на оваа вест, на социјалните мрежи се разви полемика околу здравјето на Рафаел Надал, со оглед на тоа што ден претходно Шпанецот и Русинот заедно тренираа.

URL
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Тенис

Максимум илјада гледачи дневно на Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ се откажа од Мастерсот во Мадрид

Read more

Циципас го освои првиот Мастерс во кариерата

Read more

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе