Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Даниил Медведев пропушти историска шанса да го симне од врвот светскиот шампион Новак Ѓоковиќ.

Рускиот тенисер шокантно испадна во осминафиналето на Мастерсот во Индијан Велс и на тој начин пропушти да го заземе првото место на АТП листата.

Медведев беше поразен од бугарскиот тенисер Григор Димитров по неверојатен пресврт од 2 : 1 во сетови – 4 : 4, 6 : 4, 6 : 3.

Медведев со брејк на старт на мечот го доби првиот сет, а во вториот поведе со 4 : 1. Димитров потоа освои 8 гемови по ред, односно 11 од вкупно следните 15 и го исфрли најголемиот фаворит на турнирот.

Ѓоковиќ ќе остане на првото место на АТП листата и во понеделник ќе има 11.430 поени, а Медведев поради раното испаѓање губи скоро 1.000 бодови и има 9.630.

реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Тенис

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Read more

Заврши ли сезоната за Новак Ѓоковиќ?

Read more

Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Read more

Шокантна исповед: Десетмина редовно местат натпревари

Read more
 

Спорт

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси за бразилскиот судија: Секогаш ни прави вака, како да е намерно

Читај повеќе

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Читај повеќе

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Читај повеќе