ИРЕЦОТ СТИГНА И ДО УФЦ РЕКОРД

Мекгрегор го уништи Сероне за 40 секунди

Ирскиот ММА борач Конор Мекгрегор за само 40 секунди стигна до победа над Доналд Сероне на УФЦ246 во Лас Вегас.

Мекгрегор од првата секунда беше непопустлив – во првиот напад го погоди Сероне со рамо во глава, по што „Каубоецот“ изгуби контрола, а Ирецот тоа максимално го искористи.

Во наредните 20 секунди Мекгрегор уште упати уште три-четири одлучни удари по глава, по што Сероне падна и беше јасно дека „Ноториус“ ќе биде победник во неговиот голем камбек во УФЦ.

Судијата набрзо потоа го прекина мечот и го прогласи Мекгрегор за победник. Ирецот му пријде на противникот, го бакна во чело и му честиташе.

Следеше голема прослава во рингот, особено имајќи го предвид сознанието дека со оваа победа Мекгрегор е поблиску до реванш со Хабиб Нурмагомедов, како што вети и шефот на УФЦ, Дејна Вајт.

За Мекгрегор ова беше 22 победа и сега има скор 22-4, а 36-годишниот Сероне го доживеа 14-тиот пораз и има скор од 36-14.

Со оваа борба Мекгрегор испиша УФЦ историја – тој е прв ММА борач кој остварил нокаут победа во перолесна, лесна и велтер категорија.

Најнезаборавни од оваа борба ќе останат ударите со рамо што Мекгрегор му ги зададе на „Каубоецот“:

реклама

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Останати спортови

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе