Мекгрегор му се закани на Гејџи: Ќе те искасапам

УФЦ борачот Конор Мекгрегор не чекаше долго за да упати класични ММА закани до Џастин Гејџи кој со победата над Тони Фергусон стана привремен шампион во лесна категорија.

Гејџи беше апсолутно доминантен во сите пет рунди од борбата што се одржа во рамки на настанот УФЦ 249 и победи со технички нокаут, испраќајќи го Фергусон во болница.

Негов следен противник би требало да биде шампионот Хабиб Нурмагомедов, но и Ирецот сака да се пресмета со привремениот шампион во октагонот. Во ММА стил, Мекгрегор почна со закани и провокации.

„Џастине, маж кој гушка нозе не е опасен, тоа сите го знаеме“, почна Ирецот, а за крај ги остави заканите како „ќе те искасапам“ и „ќе си направам ѓердан од твоите заби“.

URL

Ова не е прв вербален конфликт меѓу двајцата УФЦ борачи. И лани во септември си разменија навредливи зборови.

Мекгрегор во јануари се врати во октагонот со импресивна победа над Доналд Серон.

реклама
На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

Read more
Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Read more
Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Read more

Останати спортови

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Read more

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Read more
 

Спорт

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Читај повеќе

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Читај повеќе

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

Читај повеќе

Буфон се договорил со Парма

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Читај повеќе

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе