Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

ММА борачот Конор Мекгрегор уште еднаш предизвика бројни реакции со објава на социјалните мрежи. Овој пат објави фотографии од Мајами на кои се гледа како консумира марихуана.

На Instagram објави седум фотографии од неговиот Rolls Royce, а на фановите им порача што тој мисли за неговите колеги од УФЦ.

„Побогат сум од цел УФЦ“, напиша меѓу останатото Мекгрегор, а неговата објава собра над 2.5 милиони лајкови на Instagram. Медиумите пишуваат дека би му се заканувала година дена затвор ако беше фатен со марихуана додека вози.

Што се однесува до спортот , во октагонот можеби ќе се врати во март следната година. Има шанси негов следен противник да биде Ислам Махачев, за кој Ирецот во минатото изјави дека не сака да се бори.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Останати спортови

Позлатениот кикбоксер Ѓорѓиев: Ова е најомразениот златен медал што сум го освоил

Read more

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Read more

Во античка Олимпија запален олимпискиот оган за ЗОИ Пекинг 2022

Read more

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе