Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Ирскиот борач Конор Мекгрегор на брутален начин повторно упати навреди кон Хабиб Нурмагомедов и неговата сопруга, порачувајќи дека рускиот борач се оженил со братучетка.

Пред неколку години Мекгрегор упати навреда кон сопругата на Хабиб, а овие денови продолжи со навредите. Преку Twitter му порача дека „се оженил со роднина“, а по кратко време го избриша твитот.

Сепак, твитерџиите успеаја да ја документираат неговата навреда.

Тоа што засега е познато за сопругата на Хабиб е дека се познаваат од детството бидејќи потекнуваат од исто место.

Можеби тоа го наведе Мекгрегор да упати навреди, што и не е нешто ново кај него, тој постојано го навредува рускиот борач кој се пензионираше од светот на спортот.

реклама

Марихуана или алкохол: Што е поштетно?

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Останати спортови

Конор Мекгрегор: Присилувањето на вакцинација е воено злосторство

Read more

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Read more

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Read more

Џудо шампионката Пино брутално претепана од тренерот: Мислев дека ќе умрам

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ ќе учествува на АТП купот во Сиднеј

Читај повеќе

Марота за маестралниот трансфер на Џеко: Го купивме за ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Колосот Атила ќе ја засили одбраната на Челси

Читај повеќе

Левандовски: Сакав Меси да биде искрен, а не празни зборови

Читај повеќе

Ибра: Чалха ја искористи трагичната ситуација во Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ сo нов трипл-дабл го надмина легендарниот Лери Брд

Читај повеќе

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Присилувањето на вакцинација е воено злосторство

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри „одлепи“ и се дереше по Мората: Заќути!

Читај повеќе