Останати спортови

Мекгрегор сака да се врати во боксерскиот ринг

2. јуни 2019 - 14:21 | МИА/КАЈГАНА

Конор Мекгрегор сака да му се врати на боксот, а за ваквата желба инспирација му беше синоќешниот спектакл во Медисон Сквер Гарден во кој предизвикувачот Енди Руиз го порази сега веќе поранешниот шампион Ентони Џошуа.

Ирскиот ММА  борач испрати честитки до новиот шампион, а изрази и пофални зборови за мексиканските борачи, со кои имал можност да се соочи во рингот.

„Од прва рака знам колку цврста брада имаат Мексиканците. Се креваат од подот како во некаков трилер. Со нив никогаш не е готово додека не биде готово“, напиша Мекгрегор.

Но, Ирецот не застана тука, тој рече дека по овој дуел посакал да се врати на рингот, дури и го предизвикал Флојд Мејветер на реванш, со кого се соочил на боксерски меч во 2017 година. Конор тогаш го изгуби мечот, но од тој меч заработи најмногу во неговата кариера.

Коментирај