Мекгрегор сака да се врати во боксерскиот ринг

Конор Мекгрегор сака да му се врати на боксот, а за ваквата желба инспирација му беше синоќешниот спектакл во Медисон Сквер Гарден во кој предизвикувачот Енди Руиз го порази сега веќе поранешниот шампион Ентони Џошуа.

Ирскиот ММА  борач испрати честитки до новиот шампион, а изрази и пофални зборови за мексиканските борачи, со кои имал можност да се соочи во рингот.

„Од прва рака знам колку цврста брада имаат Мексиканците. Се креваат од подот како во некаков трилер. Со нив никогаш не е готово додека не биде готово“, напиша Мекгрегор.

Но, Ирецот не застана тука, тој рече дека по овој дуел посакал да се врати на рингот, дури и го предизвикал Флојд Мејветер на реванш, со кого се соочил на боксерски меч во 2017 година. Конор тогаш го изгуби мечот, но од тој меч заработи најмногу во неговата кариера.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Останати спортови

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Read more

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Спорт

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Читај повеќе

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија - Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе