Мекгрегор се пофали со исплатата за победата над Сероне

Ирскиот ММА борач Конор Мекгрегор на Instagram објави фотогалерија од последното дружење со Дејна Вајт при што му исплати бонус за победата над Доналд Сероне.

Мекгрегор за борбата против Сероне заработи 3 милиони долари, со 80 милиони долари од спонзорот и 50.000 долари за борбата таа вечер.

Ирецот е најатрактивниот и најпопуларен УФЦ борец и без сомнежи неговите борби носат најголема заработка. Бонусот од Вајт е само мал дел од заработката што ја оствари за првата борба по поразот од Хабиб во 2018 година.

Прашање е сега против кого ќе се бори Мекгрегор. Иако многумина посакуваат борба против Хабиб, можеби таа борба има најмалку шанси и можно е да го видиме против Мејведер или некој друг.

За потсетување, по само 40 секунди Мекгрегор стигна до победа против Доналд Сероне на UFC 246 настанот во Лас Вегас.

реклама

Останати спортови

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Олимписките игри во Токио ќе се одржат без разлика дали има COVID-19 или не

Read more

Милјана Ристиќ победи на женската трка во Скопје

Read more

Спорт

  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе
  • play_arrow

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Читај повеќе

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе