Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Немаше премногу негативна тензија на конфронтацијата меѓу УФЦ борачите Конор Мекгрегор и Дастин Поарје денеска во Абу Даби.

Двајцата противници конечно ја објавија утрешната борба и тоа со прегратка.

По мерењето следеше вообичаената конфронтација, но го немаше интензитетот на кој сме навикнати.

Нетипично за него, Ирецот очигледно смекнал. Тој секогаш ја користи оваа можност за да привлече дополнително внимание, а сега сè помина без никакви проблеми, тензии, дури и без провокации.

Мекгрегор и Поарје по редовните активности си подадоа рака еден на друг, а откако малку се насмеаја, Ирецот го прегрна својот утрешен противник и со насмевка и поздрав ја најави борбата во Абу Даби.

Втората борба помеѓу Мекгрегор и Поарје ќе се одржи во рамките на спектаклот на воени вештини УФЦ 257. Во првата борба одржана во 2014 година, Мекгрегор славеше со нокаут за помалку од две минути.

Вториот судир е закажан за во сабота, а силите ќе ги измерат на Фајт Ајленд во Абу Даби.

Remote video URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Останати спортови

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more

Македонските скијачи не се пласираа на утрешната завршница во Кортина

Read more

Македонските скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д'Ампецо

Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе