Мексиканците почнаа да го слават големиот празник Денот на мртвите

Празникот посветен на починатите претци датира уште од пред ерата на Колумбо и денес важи за еден од најголемите празници во Мексико.

Илјадници излегоа низ улиците на целата држава почнувајќи ја големата прослава која почна синоќа и ќе трае до 2 ноември. Со обоени лица, маски и разни костими, луѓето им оддаваат почит на починатите роднини и пријатели. Сепак, празникот не претставува жалење, туку славење на љубовта кон загубените блиски за чии души се верува дека на празникот слават заедно со живите.

реклама

Забава

Фејл компилација на неделата

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more

Најдобрите фејлови од годината, досега

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Read more
play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Read more
play_arrow

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more
play_arrow

Најопасното маче на светот

Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more