Меланија го спаси Доналд Трамп од голем срам

Не е лесно да си претседател на САД. Треба да познавате закони, да учите историја, да се состанувате со шефови на други земји. Нешто сигурно ќе заборавите.

Среќа, тука е првата дама да ви дојде на помош.

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп избегна голем срам пред камерите кога сопругата Меланија суптилно го потсети да ја стави десната рака на срце за време на химната на велигденската свеченост во Белата куќа.

 

реклама

Свет

Џорџ Флојд бил позитивен на новиот коронавирус

Read more

Во еден ден починаа повеќе од 1.000 луѓе од COVID-19 во Мексико

Read more

Продолжија протестите против расизмот во САД, се уриваат статуи на политичари и генерали расисти

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more