Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

На Меланија Трамп денеска ѝ е последен ден како прва дама на САД.

„Ми беше огромна чест да бидам ваша прва дама. Ви благодарам за љубовта и поддршката. Ќе останете во моите мисли и молитви. Бог нека ве благослови сите вас и вашите семејства и Бог нека ја благослови оваа прекрасна нација“, стои во писмото за збогување на Меланија, која е по потекло од Словенија, а во САД дошла да работи како модел и останала со „Ајнштајнова виза“ како „имигрант со извонредни способности“.

URL

Поранешната манекенка за која на Википедија ќе прочитате дека е и „бизнисменка“, стана прва дама кога нејзиниот сопруг Доналд Трамп беше избран за 45. претседател на САД во 2016 година.

Денеска таа се збогува со Белата куќа и замина со стил – облечена во црно од глава до пети. Но, во нејзиниот моден избор не се најде ниту едно име на американски дизајнер. Напротив, таа во свој стил остана „верна“ на извиканите луксузни брендови што „гарантираат“ дека сте „жена со статус“. Меланија ни за време на мандатот на Трамп не се грижеше многу дали и како ќе ги претставува домашните дизајнери, за разлика од нејзините претходнички, особено Мишел Обама.

URL

Меланија за последниот ден како прва дама на САД избра кратко палто на францускиот бренд Chanel, фустан на италијанското дуо Dolce & Gabbana и високи потпетици на уште едно француско модно име - Christian Louboutin. Изгледот го заокружи со големи црни очила за сонце и чанта Hermès Birkin од црна крокодилска кожа.

URL
URL
URL

Продолжете да читате: Прва дама со стил: Најдобрите модни комбинации на Меланија Трамп

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Стил

Наоми Кембел позираше топлес во Африка

Read more

Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Бијонсе со провокативни фотографии ја рекламира новата колекција

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Идеја за појадок: Печена овесна каша

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Digidog им го чува грбот на полицајците во Њујорк

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви дадат повеќе енергија од кафето

Читај повеќе
  • play_arrow

Сега ќе ви покажам како се става маскара на правилен начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе