Стил

Меланија Трамп и мода, чиста десетка

17. февруари 2017 - 14:39 |

Кога на гости ти доаѓа израелскиот премиер, тогаш мораш да се потрудиш.

Доналд и Меланија Трамп беа домаќини на израелскиот премиер и неговата сопруга. Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара, ја посетија Белата куќа, а домажинката беше на висина на задачата. Облече италијански Casadei кондури на висока штикла.

Нејзиниот бел комплет го дизајнираше Карл Лагерфелд.

Првата дама на САД имаше само еден прстен со дијамант од 25 карати, кој Трамп и го подарил за 10 години брак.

Коментирај