Мелони возврати: Не е ваша работа како ја воспитувам ќерка ми

Кајгана / МИА
/ 17.11.2022 / 10:23

Италијанската премиерка Џорџа Мелони одговори на критиките за тоа што ја повела шестгодишната ќерка на Самитот на Г20, на индонезискиот остров Бали.

Во објава на Facebook напиша дека по два дена „неуморна работа“, се соочила со „неверојатна дебата“ за тоа дали било правилно што со себе ја повела својата ќерка и со неа била во текот на четири дена за време на средбата.

Италијанските медиуми претходно соопштија дека Мелони на Бали допатувала со ќерката и нејзината дадилка.

„Дали мислите дека е ваша работа како ќе ја воспитувам ќерка ми?“, реторички ги праша Мелони во својот пост „иницијаторите“ на дискусијата, додавајќи дека одговорот е „не“.

Лидерката на радикалната десничарска партија Браќа на Италија истакнува дека има право да даде сè од себе за својата држава, без да ја лиши својата ќерка од мајка. 

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Свет

Пресуда против најбогатото семејство во Велика Британија

Read more

Барселона планира да забрани изнајмување станови на туристи

Read more

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Read more

Северна Кореја гради ѕид на границата со Јужна

Read more
 

Вести

Цените на нафтата се зголемија до 86 долари за барел

Читај повеќе

Сончево време со температури до 40°C, в понеделник краткотраен пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

Како снема струја на Балканот?

Читај повеќе

Пресуда против најбогатото семејство во Велика Британија

Читај повеќе

Барселона планира да забрани изнајмување станови на туристи

Читај повеќе

Град Скопје: Не сме надлежни за постапување во случаите со змии

Читај повеќе

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Читај повеќе

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Читај повеќе

Путин ѝ се закани на Јужна Кореја

Читај повеќе