Мемоарите на Мишел Обама продадени во 3 милиони примероци

Продажбата на мемоарите на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, достигна три милиони примероци. Турнејата за промоција на книгата ќе биде продолжена до мај, идната година.

„Becoming“ е објавена пред 4 недели, а веќе е меѓу најдобро продадените политички мемоари на сите времиња. Мишел Обама идната година ќе има 21 промоции, од нив 6 во Европа.

Во книгата таа откри дека пред 20 години имала спонтан абортус и дека двете ќерки добиени со Барак Обама се зачнати со инвитро оплодување. Меѓу останатото, 54-годишната Мишел опишува како заедно се бореле со неплодноста, а дел од книгата е посветен и на почетокот на врската и бракот со Обама.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Книги

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Read more

Предлог за читање: „Вештица“ од Венко Андоновски

Read more

„Читањето е супермоќ“ – онлајн кампања на „Арс Ламина“

Read more

Предлог за читање: „Со затворени очи“ – Џош Малерман

Read more

Магазин

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Читај повеќе

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Читај повеќе

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Читај повеќе

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Читај повеќе

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Читај повеќе