Mercedes CLS 450 достигнува 256 км/ч за само 34 секунди

Големите и луксузни седани повеќе не се наменети само за возење во бавната лента, а тоа најдобро го докажува Mercedes CLS 450, чија максимална брзина од 256 км/ч е завидна дури и за некои автомобили од спортскиот сегмент.

Со 3,0-литарскиот мотор со турбополнач кој испорачува 362 коњски сили и 500 Nm вртежен момент, Mercedes CLS 450 е вистинско чудовиште на асфалтот. Овој автомобил забрзува од 0 до 100 км/ч за помалку од 5 секунди, а ја достигнува максималната брзина од 256 км/ч за само 34 секунди.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more