Mercedes CLS 450 достигнува 256 км/ч за само 34 секунди

Големите и луксузни седани повеќе не се наменети само за возење во бавната лента, а тоа најдобро го докажува Mercedes CLS 450, чија максимална брзина од 256 км/ч е завидна дури и за некои автомобили од спортскиот сегмент.

Со 3,0-литарскиот мотор со турбополнач кој испорачува 362 коњски сили и 500 Nm вртежен момент, Mercedes CLS 450 е вистинско чудовиште на асфалтот. Овој автомобил забрзува од 0 до 100 км/ч за помалку од 5 секунди, а ја достигнува максималната брзина од 256 км/ч за само 34 секунди.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more