Mercedes го претстави концептот EQG - електрична G класа

На автомобилскиот саем во Минхен, Mercedes го претстави концептот EQG, односно електричната G класа.

Дизајнот на автомобилот не е значително променет во однос на стандардниот модел, па автомобилот е препознатлив уште на прв поглед, а визуелно се разликува по некои стилски детали кои го истакнуваат електричниот карактер на EQG.

Погонот го сочинуваат 4 електромотори, а Mercedes уште ги нема објавено деталните технички спецификации.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Концепти

Импресивниот 911 Big Sur е новиот рестомод на Singer

Read more

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Read more

Кинескиот BAIC BJ60 е мешавина од Jeep и Land Cruiser

Read more

Најголемото возило со погон на водород е големо колку станбена зграда

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Ford тестира технологија која автоматски ги успорува автомобилите до ограничувањето на брзината

Читај повеќе
  • filter

Импресивниот 911 Big Sur е новиот рестомод на Singer

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои модели добија по пет ѕвезди на последното EuroNCAP тестирање?

Читај повеќе

Што повеќе се исплати: VW на струја или Golf бензинец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Bugatti Bolide, вреден 4 милиони евра?

Читај повеќе

Поради неколку грама CO2 автомобилите поскапуваат за 1.000 евра

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Брутално: Пристигна најмоќниот сериски Golf во историјата на VW

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричната G Class на Mercedes ќе може да се врти како тенк

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes го претстави идниот ривал на Porsche Taycan

Читај повеќе