Мерил Стрип, Леонардо Дикаприо и Кејт Бланшет во комедијата „Don’t Look Up“ на Netflix

Леонардо Дикаприо, Мерил Стрип и Кејт Бланшет ќе бидат во главните улоги во новата комедија „Don’t Look Up“ во продукција на Netflix, пишува Variety.

Освен нив, во филмот ќе се појават и Џона Хил, Метју Пери, Аријана Гранде, Роб Морган и Џенифер Лоренс.

Режијата и сценариото на филмот cе на Адам Меккеј кој е познат по филмовите „Step Brothers“, „Anchorman“, „Talladega Nights“ и „The Big Short“.

Во филмот „Don’t Look Up“ се зборува за двајца астрономи кои се обидуваат да го спасат светот од астероидот кој се приближува до Земјата. Според првите информации, Дикаприо и Лоренс ќе ги толкуваат ликовите на астрономите.

Снимањето на филмот ќе започне кон крајот на 2020 година.

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Филм & ТВ

Ребел Вилсон откако ја постигна посакуваната тежина: Не е за килограмите, туку за здравјето

Read more

Бенедикт Камбербач стана миленик на жените­

Read more

Почина Лазо Голужа, творецот на „Квискотека“

Read more

Десетте најлоши филмови во историјата според Rotten Tomatoes

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ребел Вилсон откако ја постигна посакуваната тежина: Не е за килограмите, туку за здравјето

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач стана миленик на жените­

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Лазо Голужа, творецот на „Квискотека“

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најлоши филмови во историјата според Rotten Tomatoes

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина оригиналниот Дарт Вејдер

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Џенифер Лопес целосно гола ја најави новата песна

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе