Мерилин Менсон излезе од затвор за една недела

Мерилин Менсон беше во затвор од 2 јули откако се предаде на полицијата во Лос Анџелес. По него беше распишана потерница за бидејќи наводно нападнал и плукнал снимател на концерт во 2019 година во Њу Хемпшир.

Рокерот, чие вистинско име е Брајан Ворнер, е обвинет по две прекршочни точки поврзани со инцидентот од 18 август 2019 година во амфитеатарот во Гилфорд. Податоците од полицијата во округот Лос Анџелес покажуваат дека Менсон бил притворен во затворот во Лос Анџелес на 2 јули.

Ентони Бурпи, началник на полицијата во Гилфорд, вчера им потврди на американските медиуми дека рокерот им се предал на властите, и дека Менсон бил процесуиран и ослободен со кауција.

„Задоволни сме од одлуката на г-дин Ворнер конечно да одговори на потерницата издадена во 2019 година“, рече Бурпи.

Во мај, откако полицијата издаде налог за апсење, адвокатот на Менсон за ТВ-станицата NBC10 во Бостон изјави дека обвинението за напад врз снимателот е „смешно“.

„Секој што присуствувал на концертот на Мерилин Менсон знае дека тој сака да биде провокативен на сцената, особено пред камерите. Ова прекршочно обвинение е поднесено откако добивме барање од снимателот да платиме 35.000 долари, бидејќи мала количина плунка му паднала на рака. Откако побаравме докази за наводната штета, никогаш не добивме одговор“, рече адвокатот, додавајќи:

„Целото ова тврдење е смешно, но ние ќе продолжиме да соработуваме со властите, како што сторивме досега.

52-годишниот музичар би требало да има судење во Њу Хемпшир, но датумот сè уште не е објавен. Доколку биде осуден, музичарот се соочува со можна максимална казна од една година затвор и парична казна од 2.000 американски долари.

реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Музика

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Read more

Бритни Спирс се сврши по третпат

Read more
 

Сцена

Николас Кејџ одлучи - никогаш нема да се пензионира

Читај повеќе

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Читај повеќе

Почнува 36-тото издание на Макфест

Читај повеќе

Се спрема нов „Телохранител“ – кој би ги заменил Витни Хјустон и Кевин Костнер?

Читај повеќе

Компанија плаќа да ги изгледате 13-те најстрашни филмови во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Скопје Синема Сити 007?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Читај повеќе