Меркел снимена како повторно неконтролирано се тресе

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно е снимена како се тресе на јавно место, третпат во последниот месец, пренесува AP.

На средбата со финскиот премиер Анти Ринеа, Меркел видно се тресеше. Слични проблеми имаше на 18 јуни и на 27 јуни. И двата пати брзо се стабилизира и продолжи да се движи.

Првиот инцидент се случи во многу топол ден, а подоцна Меркел изјави дека сè било во ред откако испила три чаши вода. На самитот Г20, одржан во Јапонија на 29 јуни Меркел пред новинарите изјави дека го разбира нивниот интерес за нејзината здравствена состојба и додаде дека одлично се чувствува.

реклама

Свет

СЗО соопшти црн рекорд: 212.326 новозаразени во еден ден

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Колумбија: Отпуштени десетици воени лица обвинети за силување малолетнички

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more