Меси и Пике не се во составот на Барселона за мечот против Интер

Познат е составот на Барселона за натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против Интер, соопшти прес-службата на Каталонците.

На списокот со 20 фудбалери не се вклучени капитенот и напаѓачот на тимот, Лионел Меси, како и Жерар Пике.

Ги нема ниту Серхио Бускетс и дефанзивецот Серхи Роберто.

За дуелот со Интер во Милано, тренерот Ернесто Валверде ќе може да смета на:

Голмани – Тер Штеген, Нето, Пења;

Одбрана: Фирпо, Ленгл, Ваге, Тодибо, Умити, Араухо, Морер;

Среден ред: Ракитиќ, Алења, Де Јонг, Пуч, Видал;

Напад: Гризман, Перез, Суарез, Дембеле, Фати.

Натпреварот е закажан за утре со почеток во 21 часот. 

реклама

Путин: Готова е првата руска вакцина за коронавирус

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Забрзано опаѓа бројот на заразени во Шведска, епидемиолозите не знаат точно зошто

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Фудбал

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Read more

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Read more

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Read more

Спорт

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Читај повеќе

Интер по десет години во полуфинале на европско натпреварување

Читај повеќе

Арсенал дава 18 милиони фунти за да се ослободи од Озил

Читај повеќе

Надал: Ги почитувам тенисерите кои решија да играат на УС Опен, можеби им требаат пари

Читај повеќе

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе