Меси ќе остане ако победам, тврди еден од кандидатите за претседател на Барса

Кандидатот за претседател на фудбалскиот клуб Барселона, Џорди Фаре, изјави дека Лионел Меси ќе остане во клубот доколку тој и неговиот тим победат на изборите.

„Меси ќе остане ако победам. Ќе го продолжи договорот уште на 25 јануари, ден по изборите. Меси сака да остане во Барселона. Тоа е она што го знам. Неговото семејство сака да остане и ние ќе работиме за тоа“, рече Фаре во интервју за Onda Cero.

URL

За потсетување, Меси летово побара да ја напушти Барселона поради незадоволство од резултатите и општо од раководството на клубот, но неговото заминување го блокираше тогашниот претседател Жузеп Бартомеу со клаузула во договорот.

Сепак, договорот на Меси истекува следното лето, што значи дека Аргентинецот може да преговара со кого сака во текот на зимата и бесплатно да оди во друг клуб.

реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Read more

Фудбал

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Read more

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Read more

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе