Меси: Ковид опоравувањето ми траеше подолго, се враќам за брзо

Аргентинската ѕвезда се огласи со повод неговото непланирано долго отсуство порази заразата со COVID-19.

Лионел Меси со објава на својот Instagram профил објасни што се случува со него и зошто многу подолго од останатите е во карантин поради ковид.

Тој нема играно фудбал од 22 декември затоа што се зарази со коронавирусот, а чумата на 21 век сѐ уште му прави проблеми.

„Добар ден! Како што знаете, имав ковид и сакам да ви се заблагодарам за сите пораки што ги добив и да ви кажам дека ми требаше подолго време за да се опоравам отколку што мислев, но веќе сум речиси опоравен и едвај чекам да се вратам назад на терен“, пишува тој.

„Деновиве тренирам за да бидам 100% подготвен, интересни предизвици доаѓаат годинава и се надевам дека многу брзо повторно ќе се видиме. Благодарам!!!“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Не е потврдено како точно Меси се заразил, но она што се знае е дека фати корона откако се врати во татковината за празниците. Аргентинските медиуми го обвинија локалниот диџеј Фер Паласио дека го заразил Меси, а тој потоа ги негираше таквите тврдења.

Меси бил на забава организирана од локалната медиумска ѕвезда Коску, кој потоа откри дека двајца од таа забава излегле позитивни и дека сите се гушкале и бакнувале.

Меси и диџеј Фер Паласио на проблематичната забава

Поради заразата Меси мораше да го одложи враќањето во Франција и притоа ги пропушти дуелите со Ван во купот и со Лион во лигата. Нема да игра ниту утре против Брест.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Фудбал

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Read more

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Read more

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Read more

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Новиот Роналдо: Пола Европа го сака 15-годишниот Ендрик

Читај повеќе

Перез и Лапорта постигнаа „договор за ненапаѓање“

Читај повеќе
  • play_arrow

Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Читај повеќе

The Mirror: Гвардиола ќе биде селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ пресметка на „тешкашите“: Нгану ја одбрани шампионската титула

Читај повеќе

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Читај повеќе

Решена мистеријата за чудната дамка на вратот на Холанд - правел хиџама

Читај повеќе

Надал по 15-ти пат влегува во втората недела на Австралија Опен

Читај повеќе

Жиру: Бев во право кога го одбив Јуве за Челси

Читај повеќе