Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Еден од најдобрите светски фудбалери, Лео Меси, најави дека Светското првенство во Катар ќе биде последно во неговата кариера. Со оваа одлука ги растажи обожавателите.

Меси со Аргентина на Мундијалот ќе замине со највисоките можни очекувања. Долго му замеруваа што не освојува трофеи со Аргентина, но тоа се промени на Копа Америка.

Сега Меси ќе ја има последната шанса со Аргентина да стане светски шампион. Потврди дека Светското првенство во Катар ќе биде последното во неговата кариера, а со оваа одлука ги растажи обожавателите ширум светот.

„Ова ќе биде моето последно Светско првенство. Сигурно е, одлуката е донесена“, изјави Меси на аргентинскиот новинар Себастијан Вињол.

Меси соопшти дека нема да носи одлуки каде ќе ја продолжи кариерата до 2023 година. Во последните неколку дена се пишуваше за негово можно враќање во Барса, но Меси нема донесено одлука за тоа.

Тагови
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Фудбал

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Read more

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Read more
 

Спорт

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе
  • play_arrow

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн го престигна Меџик Џонсон во победата на Лејкерс

Читај повеќе

Познати двојките од осминафиналето на Мундијалот во Катар

Читај повеќе

УЕФА почна истрага против Јувентус

Читај повеќе

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Читај повеќе

Најтажната фотографија од СП во Катар

Читај повеќе

Како изгледаше најлудата група во историјата на Светските првенства?

Читај повеќе