Меси најплатен фудбалер во 2020

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси, е најплатениот фудбалер во 2020 година, пренесе Forbes. Магазинот процени дека годишната заработка на фудбалерот е 126 милиони долари.

Аргентинецот за 16 години во Барса има освоено 34 трофеи и се смета за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Зад Меси е Кристијано Роналдо со заработка од 117 милиони долари, а на трето и четврто место се Нејмар со 96 милиони долари и Килјан Мбапе со 42 милиони долари.

Во однос на минатогодишната листа, првите тројца не ги сменија местата.

На петтото место е Мохамед Салах со 37 милиони долари, а зад него се Пол Погба со 34 милиони долари и Антоан Гризман со 33 милиони долари.

Гарет Бејл е на осмото место со годишна заработка од 29 милиони долари, а следни на листата се Роберт Левандовски со 28 милиони и Давид де Хеа со 27 милиони долари.

реклама

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Фудбал

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Read more

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Read more

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Read more

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Read more

Спорт

Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификации

Читај повеќе

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Читај повеќе

Пирло: Овој Јуве е сѐ уште во изградба, Барса е многу пред нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде 5 гола на Лајпциг

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Сонував да урлам на мојот деби гол, ама се расплакав

Читај повеќе

Пандев и Несторовски минаа во наредното коло од Копа Италија

Читај повеќе

Јуве, Ливерпул и Манчестер во трка за исландски вундеркинд

Читај повеќе
  • play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Читај повеќе

Проблеми за Лацио: Имобиле нема да игра вечер поради COVID-19

Читај повеќе