Меси: Најважно е да се има клуб кој победува

Лионел Меси изјави дека не може да ги коментира клаузулите во неговиот договор со Барселона и дали тој ќе биде обновен или не.

„Татко ми е задолжен за моите договори со клубот, но сега не преговараме за нов“, изјави Аргентинецот.

Потсетуваме дека се појавија информации дека напаѓачот може да ја напушти Барселона на крајот на сезоната со бесплатен трансфер поради опција во неговиот договор.

Каталонците побрзаа да ги уверат своите фанови и најавија дека се подготвени да му понудат доживотен договор.

„Не можам да потврдам ништо затоа што договорот меѓу мене и Барселона е доверлив. Затоа не можам да коментирам за ништо поврзано со него. Не сакам да имам многу долг договор и да бидам во тимот заради него. Сакам да бидам тука затоа што се чувствувам добро физички, играм на високо ниво и сум важен играч за тимот. За мене повисока плата или некои клаузули не значат ништо, други работи ме мотивираат и мислам дека најважно е да се има клуб кој победува“, додаде легендата на Барселона.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more

Фудбал

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Read more

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Read more

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Read more

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Read more

Спорт

  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Читај повеќе

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Читај повеќе

Халеп конечно го освои Вечниот град

Читај повеќе

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Читај повеќе

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Читај повеќе

Дури 7 позитивни во женската фудбалска репрезентација

Читај повеќе