Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Репрезентацијата на Аргентина се собра за прв пат по Мундијалот во Катар, а во Буенос Аирес пристигна и Лионел Меси кој предизвика хаотични сцени во земја во која сè уште не стивнува еуфоријата по освојувањето на златото.

Најголемата ѕвезда на репрезентацијата одлучи да вечера во ресторан во центарот на градот и се мораше да се направи во тајност.

Меѓутоа, низ градот брзо се прошири веста дека Аргентинецот се наоѓа токму во тој ресторан, па за само неколку минути настанаа хаотични сцени.

URL

Стотици љубопитни фанови се појавија пред ресторанот со надеж дека ќе се фотографираат со Меси, но направија само хаос за кој долго ќе се зборува.

Напаѓачот на ПСЖ мораше да го напушти ресторанот, а бидејќи објектот нема заден влез, обезбедувањето мораше да го изнесе пред навивачите.

Со обезбедување едвај се проби низ толпата, настана вистинско стампедо, а многумина сакаа барем да го допрат.

Откако влезе во автомобилот ситуацијата се смири и сите си замина дома.

Аргентина има два пријателски натпревари, првиот против Панама, а вториот против Курасао.

Тагови
реклама

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Read more

Фудбал

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Read more

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Read more

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Read more
 

Спорт

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру за победа на Милан во Торино и пласман во ЛШ

Читај повеќе

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Читај повеќе