Меси победи, но Антонела ги засени сите на доделувањето на ФИФА наградите

Сопругата на Меси, Антонела Рокузо, синоќа на доделувањето на наградите на ФИФА, кое се одржа во Париз, повторно воодушеви со својот изглед.

Сопругата на познатиот фудбалер на оваа престижна награда се појави во едноставен долг црн фустан. За фризурата се одлучи за пунџа во полежерен стил, а на својот аутфит додаде елеганција со малку подолги обетки.

Најнезаборавниот дел од нејзиниот синоќешен аутфит е црвената чанта во форма на ружа. И модниот избор на Лионел Меси беше сведена елеганција – фудбалерот се одлучи за црн костум, црна машна и црни свечени чевли.

„Честитки душо. Многу сме горди на тебе“, гласеше објавата на Instagram профилот на Антонела, откако Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го изгласа го избра Лионел Меси за најдобриот играч во светот во сезоната 2021/2022. Ова е вкупно седми пат аргентинскиот фудбалер да биде прогласен за најдобар играч во светот според изборот на ФИФА.

реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Стил

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more
 

Магазин

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Читај повеќе

Идеја за посен ручек: Полнети тиквички

Читај повеќе

Може ли вежбањето дома без опрема да даде добри резултати?

Читај повеќе

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зебра избегала од зоо во Сеул и со часови талкала низ градот

Читај повеќе

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Читај повеќе

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Читај повеќе

Најчести грешки што ги правиме во одгледувањето растенија

Читај повеќе

Има три начини на кои луѓето гледаат порно, само еден е здрав

Читај повеќе