Меси проговори за неговата ситуација во Барселона

Дали ја игра последната сезона во каталонскиот дрес или не, премногу шпекулации се вртат околу Аргентинецот. Сега, тој ја смири јавноста.

Во интервју за шпанскиот ТВ канал laSexta тој ги објасни причините за неговата разочараност изминатово лето кога дури и побара да биде пуштен да си оди во друг клуб. Но, додаде и дека сега ситуацијата е далеку посмирена во однос на неговото останување.

„Вистината е дека денес се чувствувам добро. Навистина имав многу лош период летоска. Тоа беше поради нешто што се случи претходно, пред летото. Потоа, поради начинот на кој заврши сезоната, па бурофаксот и така... Сето тоа го влечев и на почетокот од оваа сезона“, објасни Меси.

„Но, денес сум добро и сум спремен сериозно да се борам за сѐ што е пред нас. Возбуден сум. Јасно ми е дека клубот минува низ тежок период, како на клупско ниво така и поради сѐ околу Барселона. Но, јас сум подготвен“, заврши тој.

Демотивираноста кај Меси се одрази и врз неговата игра сезонава. Досега има постигнато само 6 голови во Ла Лига од кои два од белата точка, а во саботата и промаши пенал, но потоа постигна гол на одбиената топка. Во Лигата на шампионите постигна 4 голови, но дури 3 од пенал.

реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Фудбал

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Read more

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Read more

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Read more

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Седум клубови со платен список „полесен“ од платата на Лео Меси

Читај повеќе

Почетино: Мбапе ќе ги надмине Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мерцедес го презентираше болидот за новата Ф1 сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум одлични фудбалери кои дремат на клупа сезонава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како блесна ѕвездата на Фил Фоден?

Читај повеќе

Солскјер и Шо се спасија од казни

Читај повеќе

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Готи: Несторовски тренира како да е дете од младинскиот тим

Читај повеќе

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Читај повеќе