Меси шокираше: Ја промени одлуката за продолжување на кариерата

Секогаш добро информираниот каталонски новинар Жерард Ромеро, кој е и најпознатиот инсајдер на Барселона, тврди дека Лионел Меси нема да го продолжи договорот со ПСЖ.

Договорот на Меси со ПСЖ истекува на крајот од оваа сезона, а парижаните сакаат да го продолжат договорот со својата ѕвезда на најмалку уште една година, но сѐ уште не е договорена висината на платата што Меси треба да ја добива во тој период.

Сепак, како што Ромеро објави на Twitter, Меси се предомислил и нема намера да го продолжи договорот со ПСЖ, иако продолжувањето на соработката изгледаше како формалност.

URL

Ромеро тврди дека Меси се предомислил по победата на Мундијалот во Катар, а иако деталите не се прецизираат, се чини дека односот се нарушил откако ПСЖ не се согласил да му приреди посебен пречек на Меси на „Паркот на принцовите“ по повод освојувањето на титулата светски шампион

Малку порано беше објавено дека саудискиот клуб Ал Хилал е подготвен на Меси да му понуди најмалку 300 милиони евра годишно за да го намами да го облече неговиот дрес.

Аргентинецот на маса има понуда за тригодишен договор од Саудиска Арабија, со што практично во тој период би станал милијардер, а претходно беше споменато и неговото враќање во Барселона, што очигледно би можело повторно да се актуелизира.

Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Фудбал

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Read more

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Read more

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Read more

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Read more
 

Спорт

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Читај повеќе

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Читај повеќе

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Читај повеќе

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Читај повеќе

Милевски повика 25 играчи за одлучувачкиот натпревар против Украина

Читај повеќе

Ван Хал по 19 години се врати во Ајакс

Читај повеќе

Скандал во Динамо: Во авионот прошверцувалe хулиган од Атина

Читај повеќе
  • play_arrow

Тен Хаг незапирливо го води Јунајтед во амбис: Сруши негативен рекорд кој стоеше од 1986

Читај повеќе

Фиорентина го надмина Манчестер Јунајтед по број на постигнати голови годинава

Читај повеќе