Меси со еден потег го „покори“ Атлетико Мадрид

Фудбалерите на Барселона го совладаа Атлетико Мадрид со 1:0, во  дербито на 15 коло на Ла Лига. Победничкиот гол за Каталонците го постигна Лионел Меси во 86 минута.

Со овој триумф Барселона повторно се најде на истата позиција со Реал Мадрид, со 31 бод. Во наредната рунда Барселона ќе ја дочека Мајорка, додека Атлетико ќе му гостува нa Виљареал.

реклама

Фудбал

Шкупи и Струга не веруваат во тестовите на СФМ

Read more

Македонија ЃП: Со глава во ѕид не се оди, ги прекинуваме сите активности

Read more

Хет-трик на Санчо во убедливиот триумф на Борусија над Падерборн

Read more

Дарко, Дарко, Дарко! Прв гол на Чурлинов за Штутгарт

Read more

Нови видеа

play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more