Меси со еден потег го „покори“ Атлетико Мадрид

Фудбалерите на Барселона го совладаа Атлетико Мадрид со 1:0, во  дербито на 15 коло на Ла Лига. Победничкиот гол за Каталонците го постигна Лионел Меси во 86 минута.

Со овој триумф Барселона повторно се најде на истата позиција со Реал Мадрид, со 31 бод. Во наредната рунда Барселона ќе ја дочека Мајорка, додека Атлетико ќе му гостува нa Виљареал.

реклама

Фудбал

Флоријан Вирц стана најмладиот стрелец во Бундеслигата

Read more

Лигата на шампионите ќе се доигра во Лисабон

Read more

Подемот и падот на Гарет Бејл

Read more

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Read more
play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more