Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Лео Меси упати низа убави зборови за својот порашен лут ривал Икер Касиљас, кој синоќа објави дека заминува во пензија.

Ривалството на Реал Мадрид и Барселона од 2004 година стана и ривалство на Меси и Касиљас, откако Аргентинецот дојде во Европа. Едниот виртуоз, другиот фантастичен помеѓу стативите.

„Денес Икер заминува во пензија, но неговиот статус на легенда во фудбалот одамна беше обезбеден. Не само поради тоа што беше еден од најдобрите играчи во Ла Лига, туку и затоа што освои сѐ на интернационално ниво“, вели Меси запрашан од шпански AS.

Потоа Меси се обрати и директно до самиот Касиљас со кој безброј пати се соочуваше на зелениот терен.

„Ти си неверојатен голман и секогаш беше тежок противник, морам да признаам. Гледајќи во минатото, мислам дека нашето ривалство беше навистина посебно кое нѐ поттикнуваше да се подобруваме секој пат кога ќе игравме еден против друг“, рече Аргентинецот.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Фудбал

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Read more

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе