Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, е суспендиран на два натпревара поради црвениот картон што го доби во шпанското Суперкуп финале, откако го удри в лице играчот на баскиски Атлетик, Асиер Виљалибре.

За Меси тоа е прв црвен картон во досегашните 753 натпревари во дресот на Барселона, а Шпанската кралска фудбалска федерација оцени денеска суспензијата од два натпревара е соодветна казна за инцидентот.

На Меси му се закануваше максимална казна од 12 натпревара.

Аргентинецот ќе ги пропушти куп натпреварот против третолигашот Корнеља на 21 јануари и првенствената пресметката против Елче, три дена подоцна.

Меси повторно ќе му биде на располагање на тренерот Роналд Куман за натпреварот против истиот тим против кој и ја заработи казната, Атлетик, на 31 јануари. 

Тагови
реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе