Меси во ПСЖ, ама нема да го начека Мбапе – тврди talkSPORT

„Има реална шанса Лионел Меси да игра со Нејмар во ПСЖ“, тврди британски talkSPORT.

Меси на крајот од минатата сезона побара да ја напушти Барселона, клубот каде ја помина целата професионална кариера, но на крајот мораше да остане бидејќи Каталонците не сакаа да го продадат. На крајот на сезоната истекува договорот на Меси со Барселона и тој може да потпише преддоговор со друг клуб во јануари.

Неговото заминување во ПСЖ се шпекулира најмногу, особено по изјавата на бразилскиот фудбалер Нејмар дека се надева дека ќе игра повторно со Меси, со кого ја делеше соблекувалната во Барселона.

„И покрај заминувањето на претседателот Бартомеу и неговата администрација, Меси е сè уште несреќен во Каталонија. Нашите извори велат дека можно е Меси да замине во ПСЖ кај Нејмар“, пишува talkSPORT и потсетува дека Аргентинецот и Бразилецот од 2013 до 2017 година години играа заедно.

URL

За ПСЖ најголем проблем би бил тоа што ги имаат Меси и Нејмар и Килјан Мбапе во тимот, поради правилата за финансиски фер-плеј, па новинарот Енди Брасел смета дека Мбапе ќе оди во Реал на крајот од сезоната.

„Заминувањето на Мбапе во Реал би отвори простор за доаѓањето на Меси во ПСЖ. Мбапе е секако најголемата желба на Реал, а сопственикот на ПСЖ даде интересен одговор на прашањето за Меси во последните неколку дена. Тој рече дека не планира да стори ништо во врска со тоа без знаење на Барселона...“

реклама

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Фудбал

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Read more

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Read more

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Read more

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Read more
 

Спорт

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе
  • play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Читај повеќе

Анчелоти: Ришарлисон може да биде меѓу најдобрите напаѓачи во Европа

Читај повеќе

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

Читај повеќе