Meta тестира функции кои го олеснуваат користењето на Facebook и Instagram

Meta тестира полесно префрлање на профилите помеѓу Facebook и Instagram, како и нов интер-платформски интерфејс.

Компанијата започна со испорака на нов интерфејс за Android, iOS и веб, што овозможува полесно префрлање помеѓу профилите.

Под услов да сте ги додале деталите за Facebook и Instagram во истиот Accounts Center, ќе можете да ја користите функцијата за префрлање помеѓу двете апликации без да мора да одите на почетниот екран на телефонот, multitasking менито или фиоката со апликации.

Споменатиот интерфејс ви овозможува и да го видите приказот на сите ваши известувања на едно место.

Meta, исто така, воведува редизајнирана најава и целокупно искуство на платформите Android и iOS. Оние кои штотуку почнуваат да ги користат социјалните мрежи на компанијата можат да направат еден профил и потоа да го користат за да создадат дополнителни.

Оние кои веќе имаат профил на Facebook и Instagram сега можат да ги користат информациите за најавување поврзани со едната апликација за да пристапат до другата.

Тагови
реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Интернет

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Read more

Маск: Ќе си направам мој телефон ако ме исфрлат од Apple и Google Store

Read more

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Читај повеќе

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Читај повеќе

Чудни минерали што ги нема на Земјата откриени во астероид кој паднал во Африка

Читај повеќе

Apple тестира еден од најважните новитети за iOS

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Читај повеќе

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Читај повеќе
  • filter

Столбовите на создавањето какви што не сме ги виделе досега

Читај повеќе

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Новите телефони ќе можe да преживеат пад на бетон

Читај повеќе