ЕХФ ЕВРОПСКА ЛИГА 2020/21

Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига

Ракометниот клуб Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига иако вечерва во вториот меѓусебен дуел загуби од швајцарски Кринс со 22:21 (12:11) во натпревар кој беше неизвесен од почетокот до крајот.

Металурзите се пласираа во групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување во Европа благодарение на победата од два гола на првиот натпревар во Скопје.

Македонија во ова натпреварување ќе има два претставника, откако друштво на тимот од Автокоманда ќе му прави Еурофарм Пелистер.

Двата тима ќе ги дознаат противниците во групната фаза на 1 октомври.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Ракомет

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Read more

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Read more

Лига Европа: Металург поразен од Тулуз

Read more

Вардар со прва победа во новата сезона од ЛШ

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе