Металург од денеска на турнир во Русија

Ракометарите на клубот од Автокоманда денеска ќе се соочат со домаќинот Чеховски Медведи на силниот турнир во Чехов кој ќе трае до недела.

Како дел подготовките за новата сезона Металург ќе учествува на турнирот наречен „Куп на Гувернерот“ во Русија на кој покрај домаќинот Чеховски Медведи ќе играат уште и романска Стеауа и белорускиот тим на Мешков.

Распоред:

16 август (петок)
16.30: Мешков – Стеауа
19.00: Чеховски Медведи – Металург

17 август (сабота)
14.00: Металург – Мешков
16.00: Стеауа – Чеховски Медведи

18 август (недела)
14.00: Стеауа – Металург
16.00: Чеховски Медведи – Мешков

Сите натпревари ќе се играат во салата „Олимпијскиј дворец спорта“ во градот Чехов во близина на Москва.

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Ракомет

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Read more

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Read more

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Read more

Среќен роденден, Тимур Дибиров!

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе