Металург од денеска на турнир во Русија

Ракометарите на клубот од Автокоманда денеска ќе се соочат со домаќинот Чеховски Медведи на силниот турнир во Чехов кој ќе трае до недела.

Како дел подготовките за новата сезона Металург ќе учествува на турнирот наречен „Куп на Гувернерот“ во Русија на кој покрај домаќинот Чеховски Медведи ќе играат уште и романска Стеауа и белорускиот тим на Мешков.

Распоред:

16 август (петок)
16.30: Мешков – Стеауа
19.00: Чеховски Медведи – Металург

17 август (сабота)
14.00: Металург – Мешков
16.00: Стеауа – Чеховски Медведи

18 август (недела)
14.00: Стеауа – Металург
16.00: Чеховски Медведи – Мешков

Сите натпревари ќе се играат во салата „Олимпијскиј дворец спорта“ во градот Чехов во близина на Москва.

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Италија со предупредување до ЕУ дека ќе се распадне ако кон таа држава се однесува како кон лепрозен

Read more

Утре променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Read more

Ракомет

Времеплов: Пред 18 години Кометал ЃП стана европски шампион

Read more

Дибиров и следната сезона ќе игра за Вардар

Read more

Ракометното првенство нема да се доигра, познато кои екипи ќе играат во Европа

Read more

Пелистер се засили со хрватскиот репрезентативец Мандалиниќ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе