Моќта на природата

Метеоролог објави видео од Флорида: Вакво нешто не сум видел 30 години

Метеорологот Мајк Сејдел, кој работи за американскиот Weather Channel, објави драматична снимка од Форт Мајерс, место преку кој мина ураганот Јан.

На снимката се гледа и се слуша како низ брегот на Флорида минува силен ветер.

„Бевме во центарот на ураганот од категорија 4 подолго од 5 часа. Најлошо беше кога си заминуваше, не сум доживеал вакво нешто подолго од 30 години“, напиша метеорологот во видеото објавено на Twitter.

URL
Тагови
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Индија е на пат да стане најголем увозник на руска нафта

Read more

Живот

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Read more

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Read more

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе