„Ми се води љубов“ на „Фолтин“ доби видеоспот

Песната „Ми се води љубов“ од најновиот албум на Фолтин МОМÓМА, издаден во април 2019 година, доби видеозапис кој деновиве беше објавен на YouTube.

Автори на песната се „Фолтин“ во состав: Бранислав Николов (вокал), Пеце Трајковски-Брада (гитара и сајзер), Гоце Јованоски (бас), Славчо Јовев (тапани), Пеце Николовски (кларинет и усна хармоника), а гостин на песната е Петар Димитровски на клавијатури.

Режијата и монтажата на видеоспотот се на Милена Витман, а кинематографер е Владимир Димоски.

Танчарката Зарина Рондон од Венецуела ја има главната улога во спотот што се снимаше во декември, 2019 година во Барселона.

„Фолтин“ закажаа целовечерен концерт на 14 февруари во Денсинг салата на Младинскиот културен центар во Скопје.

МКЦ го најави настанот на социјалните мрежи, каде соопшти дека почетокот е закажан за во 22 часот, а пред концертот атмосферата ќе ја загреваат Андреј мицејков, Игор Спироски и Бојан Чакра со музички селекции на винил.

Почната е претпродажба на влезници по цена од 250 денари на билетарата на МКЦ и онлајн на следниот линк: https://bileti.mkc.mk.

На самиот влез на настанот цената на влезниците ќе изнесува 350 денари.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

МК сцена

Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Read more

Прв трејлер за проектот „Тој и Таа“ на велешкиот театар

Read more

Водителот Драган Вучиќ почина од компликации од COVID-19

Read more
Денеска дури 7 концерти на #КултураВоВремеНаКорона

Денеска дури 7 концерти на #Култура ВоВремеНаКорона

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Читај повеќе

Питер Динклиџ и Џејсон Момоа ќе глумат во хорор филм

Читај повеќе